DZINTRA HOMKA UN AKTIERIS ARNIS LĪCĪTIS: MINERĀLŪDENS URBUMI JŪRMALĀ

AKTIERIS ARNIS LĪCĪTIS: Kā es atceros no savas pionieru bērnības, tie garšīgie un smirdīgie ūdeņi bija Ķemeros! Tā ir tikai vienīgā vieta Jūrmalā?
DZINTRA HOMKA: Vispār Jūrmalā ir 39 minerālūdens urbumi. Divi no tiem atrodas pie Dzintaru koncertzāles, kur kādreiz bija kaiju strūklakas, kur cilvēki varēja braukt un nogaršot šos ārstnieciskos ūdeņus. Šeit arī atrodas divi lieli urbumi, viens minerālūdens urbums 506 m dziļumā, otrs – 1000 m dziļumā. Viens ļoti piesātināts ar bromu, kura galvenais vads savulaik gāja uz sanatoriju „Baltija”. Otrs vads – uz sanatoriju „Fabriciuss”. Kāda ir mūsu nākotnes doma? Lai vairāk piesaistītu gan vietējo iedzīvotāju, gan ciemiņu uzmanību, šeit, kur atradās tās kaiju strūklakas, varētu pārņemt pieredzi no vācu kolēģiem – izveidot žagaru sienu, caur kuru tiek laistas minerālūdeņu strūklas, kas darbojas kā izsmidzinātāji, kā inhalatori. Cilvēki varētu ieelpot šo svaigo, mineralizēto gaisu un ārstēt savas elpošanas sistēmas. Piemēram, laringītu, mākslinieka kungs, kas parasti ir profesionāla saslimšana..
AKTIERIS ARNIS LĪCĪTIS: Jā! Ļoti jauka ideja. Lai jums tas izdodas. Tas būtu lieliski.
DZINTRA HOMKA: Paldies!
TEV, JŪRMALAI: Kamēr mēs Latvijā par šādām žagaru un minerālūdens sienām tikai runājam, Lietuvas kūrortos, piemēram, Druskininkos un Birštonā, tas jau ir darīts. Šādi objekti vakareiropā ir pašsaprotama lieta, jo vairāk, ja vieta ir kūrorts. Mums arī tā būs!